HYPERSMOOTH MU ROCKSTEADY Mİ!

HYPERSMOOTH MU ROCKSTEADY Mİ?

Play Video

DJI Osmo Action & GoPro Hero 7 Black Görüntü Karşılaştırması...

Herkese merhaba,

Bugün GoPro Hero 7 Black ve DJI Osmo Action kameralarını son kullanıcı gözüyle karşılaştıracağız.

Her iki kameranın pek çok ortak yönü var; Boyutları, ağırlıkları, kullanım şekilleri birbirine çok benziyor. Biz video çekimlerimizi şimdiye kadar hep GoPro ile yaptık. Şimdi de DJI  Osmo action kamera aldık ve sizin için karşılaştırma vidosu çektik. Genelde Çekimlerimi zi yürüyerek yaptığımız için bu karşılaştırma çekimlerinde de  yürüdük. Bazı yerlerde zıplayıp koştuk tabiJ  

Farkları ne derseniz, aralarındaki en büyük fark stabilizasyonda gibi görünüyor. Çekimlerde de görüleceği gibi Osmo’nun Rocksteady özelliği, sert hareketlerde Gopro’nun Haypersmooth özelliğine göre daha iyi. Güneş ışığı yansımaları GoPro’yu daha çok etkiliyor, görüntüde beyazlıklar oluşuyor.

HDR video özelliği GoPro’da yok. Osmo’da var ama sabit çekimlerde kullanmak daha mantıklı, çünkü HDR İLE Rocksteady özelliği aynı anda kullanılamıyor.

Ayrıca Osmo’da çift ekran  kullanılabiliyor, ön ekran dokunmatik değil, arkadan öne geçmek için iki parmakla aynı anda dokunmak gerekiyor.

Osmo’yu ilk aldığınızda güncelleme yüklemeniz gerekli, bunu telefonunuza yükleyeceğiniz DJI Mimo uygulamasıyla yapabiliyorsunuz. Ben manuel yapmak zorunda kaldım, çünkü Mimo uygulaması telefonumda çalışmadı.  

Son olarak DJI’ın destek servisine Facebook messenger aracılığıyla hızla ulaşabileceğinizi ve tüm sorularınıza cevap verdiklerini  belirtmek isterim. Linki şu; m.me/DJISupport